ceylin

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers

6 Ekim 2010 Çarşamba

Ceylin'den inciler...

...
(Annesi ikinci bebeği hamile olan kuzeniyle yatakta zıplarken)
Sarp: Benim kardeşim olcak!!!
Ceylin: Benim de olcak... (şu an için yok öyle birşey tabi bizimki sallıyor)
Ceylin: Annee benim tanımda da( karnımda da) bebet olsun. (annelik içgüdüsü böyle birsey herhalde :)
...
(Gece uyku öncesi çenesi düşen Ceylin döktürür)
Ceylin: Anne tadeşim(kardeşim) olursa ben uyutabilir miyim?
Anne: Tabiki uyutabilirsin hayatım.
Ceylin: Nasıııl?
Anne: Böyle benim gibi yanına yatarsın.
Ceylin: Anne benim tanımda da bebet olsuun.. (annelige nasıl bir özeniştir çözemedim)
Anne: Senin karnında da bebek olursa sen onun annesi olursun. Bende anneannesi olurum
Ceylin: Yok sen benim annem ol. (tam anlayamadı herhalde ne demek istediğimi)
Anne: Annecim ben hep senin annen olucam ama senin bebeğin olursa onun annesi sen olursun, ben anneanne olurum.
Ceylin: ııı ııgh. Sen benim annem ol. (peki...!!)
...
Bu aralar Ceylin'de yeni bir kaygı durumu var. Sağdan soldan espri yaptıklarını zannedip "sen bizim kızımız ol. Annesi bu kızı sen bize ver" şeklindeki saçmalamaları ciddiye alıp iyice bana sokuluyor. Ve kaygısı bu aralar su yuzune çıkıp çıkıp kelimelere dökülüyor.
"Anne sen beni verme"
Benim içim bir tuhaf oluyor bunu duydukça. Acaba ihtiyacı olduğunda gerektiği gibi ilgilenemiyor muyum? Yada farkında olmadan ona bunu çağrıştıracak bir hata mı yaptım diye düşünüp duruyordum. Dün bu endişelerimi boşa çıkardı. Birilerinin gelip onu bizden almaya çalışmalarından rahatsız oluyormuş.

3 yorum:

 1. Bernacım kardeş gelince Ceylin seni çok uğraştırmıcak inşallah yani en nazından bir kardeş istiyor. Bizimki aklı erdiğinden beri gayet bilinçli bir şekilde kardeş istemiyor :p

  Şu sen bizim oğlumuz/kızımız olculara bende çok kızıyorum çocuk bu şaka ile ciddiyi ayırmıyor ciddiye alıyor ve üzülüyor. Hemen mudahele ediyorum ben bu durumda Oğlum ben seni asla vermem veya amca teyze şaka yapıyor gibi...

  YanıtlaSil
 2. bende aynı şekilde bu korkuyu Ceylin'den uzaklaştırmaya çalışıyorum. hep onun annesi olacağımı ve asla bırakmayacağımı söylüyorum ama çoktan o küçüçük kafalarına sokuşturulmuş oluyor bu saçma sözler. sonra o supheyi içlerinden atmak için herzaman olduğu gibi anneler babalar uğraşıyor. ne çok konuşuyor şu insanlar.

  YanıtlaSil
 3. Selam Berna,
  Benim de en kızdığım insan şekli bu tarz insanlar ne zevk alıyorlar küçücük çocuğu korkutmaktan yada kaygılandırmaktan hiç anlamıyorum ve hemen bozuyorum "yok kızım amca yada teyze düşünmeden konuştu sana şaka yaptı" diye özellikle düşünmeden konuştu diyorum ki bir daha ki sefere belki düşünür :)Ece'ye de birkaç kez söylendiğinde hemen kucağıma gelmek istedi.Umarım Ceylin'de ikna olmuştur.

  YanıtlaSil