ceylin

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers

4 Mayıs 2011 Çarşamba

Birazda Benden Bahsedeyim...

Doğrusunu söylemek gerekirse bu seferki hamileliğim ilkine nazaran zor geçiyor. Mide bulantılarım olmuyor ama hazımsızlık ve yanma gibi etkilerle midem beni yediklerime pişman edebiliyor. Özetle midemde bir tür hoşnutsuzluk söz konusu bakalım ilerleyen haftalarda bu mide şikayetlerim nasıl seyredecek.
Bunun dışında beni daha çok endişelendiren bir çarpıntı şikayetim var ki dün gece cidden kendimden korktum diyebilirim. Gün içinde ve çoğunlukla akşamları ara ara kalbim o kadar şiddetle çarpmaya başlıyor ki sanki dışarıdan belli oluyor ve ağzımdan çıkmak istiyor gibi. Bu esnada nefes alış verişim de hızlanıyor ve daralma hissi geliveriyor. Dün gece yarısı bu tabloya birde baş dönmesi eklendi ki bir süre panikledim. Neyseki sonra yavaş yavaş yatıştı da uyuyabildim. Bugün de doktorumla görüşüp bunların hamileliğin başlarında normal kabul edildiğini endişelenmemem gerektiğini anlatan bir görüşme yapınca içim biraz daha rahatladı. Kısa sürede son bulmasını diliyorum.
Karnımda minik bebek hareketlerine benzer kıpırdanmalar hissetsem de okuduğum kaynakların bunu pek mümkün bulmamaları dolayısı ile emin olamıyorum. Ama yakında çok yakında miniğimin benimle temasa geçeceğini hissediyorum.
Bu cumartesi ikili testimiz için doktorumuzla randevumuz var. 12. haftanın içinde olacağımız için cinsiyetini öğrenme ihtimalimiz ise başka bir heyecan sebebi bizim için.
Kilo kontrolü konusunda şimdilik oldukça iyi gidiyorum. Hamileliğimi öğrendiğimde 56 kg'dım, şimdilerde de 57 kg civarında dolanıyorum. Tabi bu rakam akşam saatlerine doğru artış gösteriyor ama ben bana kendimi en iyi hissettirecek seviyedekini yani sabahları gördüğüm rakami dikkate alıyorum :) Göbeğim hafiften belirmeye başladı ancak hala eski pantolonlarımı giyebiliyorum. Ceylin'e hamileyken 6. ayımdan sonra hamile kıyafeti alma ihtiyacı hissetmiştim. Sanırım o zaman kaslarım daha sıkıydı ve göbeğim o yüzden çok erken belli olmamıştı.
Önceki hamileliğimde de canım birşey çekmemişti bunda da öyle belirgin bir aşerme hissetmedim. Ama isteklerim oluyor tabiki de. Öyle özel bir yiyecek tercihim yok ama farkettim ki yoğurt, ayran ve cacık türü şeyler yemek daha çok rahatlatıyor midemi. Oysaki yoğurt ve türevlerine malesef öyle pek düşkün değilimdir. Umarım ufaklık sever bunları ve bu defa yeme/yedirme problemleri ile uğraştırmaz bizi.
Şimdilik benden ve ufaklıktan haberler böyle. İnşallah cumartesi günkü kontrolden sonra da sizlerle güzel haberler paylaşabilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder