ceylin

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers

6 Eylül 2013 Cuma

İlk Okulumuz

Pazartesi günü gün bizim için çok farklı başlayacak. İlk göz ağrım, beni annelikle taçlandiran ilk yavrum o gün ilkokula başlayacak. Rüya gibi. Klasik olacak ama bebeklik günleri daha hafızalarımızda taptaze dururken onu böyle büyümüş gibi kabul etmek zor geliyor ama büyüdü işte. Abla bile oldu bu ufacık boyuyla. Bazen Batu'ya yardım ederken yada birşeyler öğretmeye çalışırken yakalıyorumda boyundan büyük laflar ediyor cadı.

Okulla ilgili şimdiye kadar yaptığımız tek şey kaydını oturduğumuz semtteki okuldan, çalıştığım semtteki okula naklettirmek oldu. İlk hafta serbest kıyafetle ve yarım gün okula gideceklerinden diğer ihtiyaçlarını almak için öğretmeni ile görüşmemizi beklememizi tavsiye ettiler peki dedik. Ama ben çanta, forma ve kırtasiye malzemelerini almak için sabırsızlanıyorum. Allah bilir pazar gecesi uyku da tutmaz beni. Sanki ben başlayacağım okula. Hoş o zaman bile bu kadar kalbim çarpmazdı heyecandan herhalde.

Bu yıl okula başlayacak birinci sınıf öğrencileri başta olmak üzere tüm okul yoluna düşecek yavrucuklarımıza başarılı bir eğitim öğretim yılı, kendime de bu yılki zorlu sınavımda sabır ve güç kuvvet diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder